26. kolo: Pátek - Polaban B 0:2 (0:0)

21.06.2008 19:28

Bez hlavního trenéra po nepřesvědčivém výkonu nakonec tři body. Rozloučení s OP bez porážky.

V nepříliš atraktivním utkání jsme dokázali vyhrát v Pátku. Zápas, kterému by spíše slušela remíza, jsme rozhodli v posledních dvaceti minutách. V prvním poločase se nic zajímavého nedělo. Většinou se hrálo jen v prostoru mezi oběma šestnáckama, do žádné šance se ani jedno mužstvo nedostalo. Za zmínku stojí snad jen tvrdá hra domácího útočníka. Nejprve po deseti minutách vyřadil ze hry J. Grešulu, který bolestivého koňara na pozici stopera už nerozběhal. Poté zanedlouho nepříjemně spadnul na záda M. Košvance, který právě vystřídal kapitána týmu. Po celý zbytek poločasu si tak M. Košvanec čistil ústa od hlíny a vytrhával trávu z mezizubních prostor.

Druhý poločas kopíroval ten první, jen úroveň hry se trochu zvedla. Nám se přesto nedařilo, když většina akcí byla tažena středem a končila na kopačkách domácích obránců. Po hodině hry byl střídán M. Vagenknecht, který dost nelibě nesl rozhodnutí lavičky. Zhruba dvacet minut před koncem zápasu zahrávali domáci roh. Ten jsme odvrátili a rychlým protiútokem zakončili akci gólem, když vyraženou střelu dorazil do sítě L. Růžička. Domácí se snažili, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Nakonec inkasovali i v poslední minutě, když nepovedený centr (na nikoho do pokutového území) P. Grešuly zastavil pátecký obránce rukou a P. Kukla z penalty potvrdil roli nejlepšího střelce soutěže.

Tým tentokrát vedl K. Kovács. K úsměvné situaci došlo při zmiňovaném poranění M. Košvance, když se spolu s KK vydal na hřiště i "Pepa Šmatlák" Mizler, aby vynadal domácímu útočníkovi.

Sestava: Havelka-Babic,J.Grešula,Hájek,Poklop-L.Růžička,Jeřábek,Vagenknecht,Martinec- -Fiala,Kukla, střídali Košvanec, Sutter a P.Grešula

Branky: L.Růžička, Kukla z pen.

Co vyšlo v ND?