19.kolo: Polaban B - Kosmonosy 2:0 (0:0)

02.05.2010 22:23

Kanonýr A.Soukal rozhodl další domácí utkání. Ve dvojzápase s Kosmonosy jediným střelcem našeho týmu

Díky očekávané výhře, která se nerodila jednoduše, jsme zapomněli na nezdar z minulého kola v Sadské. Utkání mělo podobný průběh jako v posledním domácím zápase s Beznem.

Hostující tým dorazil do areálu nymburského Polabanu více než hodinu před zápasem, čímž naznačil vážnost svého postavení v tabulce. A od začátku utkání, které začalo o několik chvil dříve než byl stanoven oficiální výkop, se prezentovali velice aktivní hrou. I bez svého superrychlého útočníka Bednára nám byli vyrovnaným soupeřem. V prvním poločase měli několik šancí na otevření skóre, ale v té největší je vychytal skvělý J.Havelka, který nás během zápasu několikrát podržel. Nutno dodat, že na úkor několika šrámů, po kterých musel být na hřiště nejednou vpuštěn "ošetřovatel" K.Kovács. My jsme se do několika šancí též dostali, ale musíme sportovně přiznat, že až tutovku A.Soukala z blízkosti, kterému po klasické individuální akci zprava předložil P.Kukla, byl remízový stav po první půli zasloužený.

V té druhé se hned po čtyřech minutách ocitl hostujcící útočník po nedorozumění J.Havelky a M.Havlíka v úhlu před prázdnou brankou, ale na velkém vápně se sbírajícího J.Havelku po nárazu s vlastním hráčem zastoupil na brankové čáře právě dobíhající M.Havlík, který slabou střelu levačkou do prázdné branky zachytil na malém vápně. Na hostech byla patrná snaha, nicméně náš tým má A.Soukala. V tomto zápase jednoduchá rovnice - 2 přímé kopy = 2 góly. Nejpve po hodině hry neprostřelil hostující zeď, od které se míč odrazil zpět ke střílejícímu hráči. Ten se uvolnil kličkou a poskakující balon za velkým vápnem napálil do branky hostujícího gólmana, který byl přespříliš krátký - 1:0 (v niveč přišla snaha nastřeleného hráče, který si ještě po rozhrávce ze středu hřiště dlouho tišil bolest v zápěstí). I když jsme od tohoto okamžiku začali být lepším týme, hosté přesto nepolevili a nadále podnikali vpády do blízkosti naší branky. Do šancí jsme ale do otevřené obrany dostávali my; zejména R.Růžička z pravé strany několikrát zahrozil. Čtvrt hodiny před koncem vybídl A.Soukal k samostatnému úniku P.Kuklu, kterého po kličce, před kterým stála už jen prázdná branka, zastavil hostující brankář nedovoleně, jenže rozhodčí tento souboj jako nedovolený neposoudil (dle hostující lavičky kompenzace za údajnou penaltu chvíli před tím na druhé straně). Přesto jsme nakonec dohrávali zápas v klidu. Po dalším přímém kopu se tentokrát napoprvé trefil A.Soukal, který zopakoval podobnou trefu jako před 14-dny proti Beznu - 2:0.

Branky: Soukal 2

Sestava: Havelka-Havlík(A),J.Grešula,Kubálek,Košvanec-Jeřábek,Kukla,Růžička,Poklop-Soukal, Kudrna(dor.), střídali J.Černý(A), Čejka(dor.) a Hospodka

Jak to viděl Nymburský deník?

Fotogalerie z utkání

Předzápasový bulletin