13. kolo: Polaban B - Lysá n/L 1:0 (0:0)

16.11.2009 09:24

     Podzimní část jsme zakončili nepříliš pohledným zápasem, který rozhodla hrubá chyba hostujícího brankáře.

     Utkání úrovní srovnatelné s nižší soutěží bylo poslední v tomto kalendářním roce pro naše mužstvo. Dalo by se říci, že "zaplaťpánbůh" že poslední ...

     První poločas byl plný nepřesností na obou stranách. V jeho počátku byl lepší hostující celek, který několikrát zaútočil z pravé strany. Po špatné přihrávce M.Vagenkenchta ve středu hřiště dokonce běželi ve třech na samotného obránce, svou nepřesností se však do výhodného zakončení nedostali. Na druhé straně před touto situací mohl skórovat samotný M.Vagenknecht, jemuž klasickou českou uličku vystavil D.Poklop, ale jeho pokus byl o decimetry nepřesný. Z další šance trestuhodně zahodil R.Růžička, když jeho střelu ze dvou metrů stačil hostující gólman vyrazit na rohový kop.

     Utkání nevalné úrovně pokračovalo i ve druhém poločase, nepřesnosti nedovolily oběma týmům kombinovat podle představ. I díky těmto neduhům se hrál vyrovnaný zápas, remízové skóre bylo spravedlivé. Šance na skórování jsme si přesto vytvořili. Hned v té první se z kraje poločasu po přihrávce P.Kápičky ve stoprocentní šanci ocitl J.Martínek, ale osamocen z malého vápna trefil o mnoho metrů vedle. V 70. minutě svedl bránící M.Jeřábek několik soubojů se svým protivníkem, po jeho úspěšném absolvování ho odkopl pro něj do bezpečí - míč směřující k hostujícímu gólmanovi, ke kterému měl blíže, však doběhl náš kapitán P.Kukla a nejistě vyběhnuvšího hostujícího gólmana přehodil - 1:0. Hosté měli na kopačce vyrovnání, ale překonaného gólmana J.Havelku se štěstím zastoupil na brankové čáře J.Grešula, který skluzem napravil několik svých nepřesností v tomto zápase. V závěru mohl ještě dvakrát skórovat A.Soukal. Do větší šance se dostal do špatném odkopu brankáře hostí, kdy si míč zpracoval na prsa uháněl sám na branku soupeře - zakončení však bylo nepřesné.

     Hostující lavička včetně svých fanoušků byla v posledních dvaceti minututách hodně nespokojena s výroky rozhodčího. Před jeho koncem trenér hostí Tibor Mičinec (z důvodu trestu disciplinární komise fotbalového svazu však v zápise uveden nebyl) nesportovně nakopl držák s míči a "poslal náš tým někam ..."

Branka: 70. Kukla

Sestava: Havelka-Hájek,J.Grešula,Kubálek,Poklop-R.Růžička,Vagenknecht,Kukla,Jeřábek- Martínek,Kápička, střídali Soukal a L.Růžička (dále P.Grešula a zraněný Košvanec)

Hlášky: "Ty vole Milko, podle toho odkopu patříš na hřiště!"
Trenér J.Kukla vzhledem k dosavadní nepřesné hře na zraněného náhradníka M.Košvance, který ve snaze kopnout náhradní balón na hřiště zamířil asi o 70 metrů vedle.

Jak to viděl Nymburský deník?

Fotogalerie z utkání